סכסוכי ירושה

יש לא מעט מקרים בהם קיים ניצול של אנשים מבוגרים, כשזה מגיע לרכוש שלהם בחייהם ובמותם. יש אומרים שזה אחד הנושאים הפליליים והמשפטיים, שקשה להתמודד מולם.

המטרה שלנו היא לעזור לכם לבחון אם נעשה אי צדק כלשהוא, ולעזור לכם לקבל את החלק שמגיע לכם.

מה ההבדל בין ירושה לצוואה ?

כאשר אדם הולך לעולמו, הרכוש שמצוי בבעלותו עתיד לעבור לידיים אחרות, לרוב לצאצאיו ושאר בשרו.

צוואה הינה הצהרה בכתב שמהווה מסמך משפטי בו אדם מורה מה יעשה עם הונו ורכושו לאחר מותו. זאת הדרך הבטוחה ביותר שאדם יכול לדאוג לחלוקת רכושו לפי רצונו.

הרעיון המרכזי בצוואה זה שחלוקת הרכוש תעשה בהתאם לרצון המוריש, והוא אינו חייב בהכרח להיעשות בצורה שנחשבת נורמטיבית כמו חלוקת הרכוש ליורשיו הטבעיים או צאצאיו או שאר בשרו אלא אך ורק בהתאם למה שנכון עבורו.

אדם יכול להשאיר אחריו מספר צוואות, אך הצוואה המאוחרת ביותר היא הקובעת.

במידה ואדם לא השאיר אחריו צוואה, חלוקת הרכוש נעשית על פי חוק בהתאם לחוק הירושה.

חלוקת הירושה הנפוצה ביותר הינו כאשר בן הזוג מקבל מחצית מהירושה, וילדיו של המנוח יתחלקו באופן שווה במחצית השניה. יש כמובן אפשרויות נוספות והן מפורטות בחוק.

איך אפשר להשתלט על רכוש של אדם שנפטר ?

האפשרויות לגזל של רכוש הנפטר הוא במצב של צוואה בלבד.

לרוב עולה חשד שהצוואה האחרונה שהושארה אינה משקפת את הרצון האמיתי של האדם שנפטר. 

יש שלוש דרכים עיקריות איך זה יכול לקרות:

לפני מספר שנים, עלה חשד בצוואה האחרונה שנכתבה שבוע בלבד לפני פטירתה של איש ערירי. הלקוח שלנו היה בית כנסת, שהיה רשום כיורש בצוואה קודמת של אותו איש. בחקירת המקרה, מצאנו שהיורש הנוכחי "התחבר" עם האיש הערירי, והצליח להרחיק אותו מחבריו ומכריו. הצלחנו להביא עדויות של כאלו שניסו לבקר את האיש הערירי, ואוימו על ידי אותו יורש. עדויות כאלו ממחישות מצב של השפעה לא הוגנת.

התנגדות לצוואה

כל צוואה, על מנת שיהיה לה תוקף מחייב של פסק דין, חייב להיות מאושר ע"י הרשם לענייני ירושה עד להכרעה של צו לקיום צוואה.

רק כאשר יש הצו קיים, היורשים יכולים לממש את זכותם בהתאם לתוכן הצוואה.

עד לאותו שלב, קיימת הזכות להתנגד לצוואה, ולפעול לביטולה. מדובר בהליכים משפטיים אותם מצבעים בסיוע של עורכי דין שמתמחים בענייני משפחה.

התפקיד שלנו כמשרד חקירות הוא למצוא מידע ולספק ראיות, שאמורות להמחיש אם נעשתה הפרה כלשהיא שעשויה להצביע נסיון השתלטות על רכושו של הנפטר. 

איך חקירה כזאת מתבצעת ?

אין דרך אחת לחקור נושאים כאלה, אבל העקרון זהה.

משרדנו נוטה לחלק את העבודה לשני שלבים עיקריים, שגם אותם ניתן לחלק לתתי שלבים. דרך זו מאפשרת לנו כמשרד חקירות ללמוד כל מקרה בהתאם לנסיבות שלו, ומשאירה ללקוחותינו את השליטה לבחון את ההתקדמות בכל שלב, ורק אז להחליט המשך פעילות לעוד שלב ושלב בהתאם לממצאים שעלו.

השלב הראשון עוסק בעיקר בבחינת כל מרכיב ומרכיב סביב הצוואה שנתגלתה. המטרה היא לבחון אם קיימים בו נתונים לא הגיוניים, לא סבירים, סותרים, לא מדויקים ואף שקריים. שלב זה הינו לרוב פאסיבי הוא אנו לומדים את נסיבות המקרה מהלקוח ומעבודת שטח. 

לפני עשרים שנה, משרדנו חקר צוואה בה המורישה ציוותה את מרבית רכושה לקרובה משפחה רחוקה כי לא היו לה ילדים משלה, וכן סכום מכובד לאגודה למלחמה בסרטן. המתנגדות לצוואה היו קרובות נוספות. במהלך החקירה גבינו עדויות שהסיבה שהמורישה תרמה לאגודה היא בגלל מחלה שהתגלתה אצל אחד מקרוביה. הצלחנו להוכיח שתאריך הצוואה היה מוקדם בחצי שנה, מאז התגלית הראשונה על מחלת הסרטן של הקרוב, מה שהופך את המניע לכתיבת הצוואה ללא הגיוני.

לאחר סיום השלב הראשון, אנו מציעים ללקוח דרכי פעולה אפשריות שעתידות לספק ראיות לממצאים שהתגלו או לחשדות שעלו

אני כאן לרשותכם

השאירו הודעה ואענה בהקדם!

מאמרים נוספים

לרשותכם לאורך כל הדרך

אז מה כבר יכול להדהים חוקר פרטי שכבר ראה הכל ?

עוד רגע תדעו.

עד אז, תנו לי לקחת אתכם למסע מטורף בין שקרים לאמת, בין מרכזי "נשים עובדות" לארכיונים מאובקים משנות החמישים, בין חדרי לידה לבתי קברות, בארץ ובחו"ל. נפגוש קבצנים, נפגוש מיליונרים, ולעיתים נפגוש את שניהם באותו אדם. יחד נפצח את התעלומות ונגלה כמה מהטריקים הסודיים שרק חוקרים פרטיים יודעים.

כאן תגלו כמה מסיפורי החקירות האמיתיים, המרגשים, המצחיקים והכואבים ביותר שתשמעו אי פעם. סיפורים מהחיים ושל אנשים אמיתיים, שאיבדו מישהו יקר והיו חייבים חוקר פרטי כדי למצוא אותו ולעשות לעצמם קלוז'ר בשביל הפצע הפתוח בנפשם.

ויש כאן גם סוד נוסף, ענק, שאפילו אני לא ידעתי עליו. והתפקיד שלקחתי על עצמי בחיים הוא לדעת.

סאם זיברט, חוקר פרטי ובעל משרד חקירות ידוע, כותב טור קבוע בעיתונות מזה 20 שנה. בספר ביכורים זה הוא חושף את פרטי התעלומה המסתורית שליוותה אותו כל חייו.