אדמה חרוכה

חושיו המחודדים של אלי לא היו זרים לי, כיוון שלא פעם אלו הצילו את עור לקוחותיו. עם השנים למדתי לאמוד את תכונותיו וכישוריו כעו"ד מצליח והוא אהב להסתמך על ממצאי החקירות ושיקול הדעת שלי בשטח, לטובת תיקי לקוחותיו. "אנו שילוב מנצח" טען לא פעם. כשפנה אלי עם בעיה אישית במשפחתו, לא נמנעתי לתהות עם הפעם חושיו לא מטעים אותו, עקב מעורבותו האישית.

"אבא של אשתי החל לצאת עם גברת חדשה לפני מספר חודשים" אמר לי בפגישתנו. חמו התאלמן לפני שבע שנים ומאז התגורר בגפו בדירת הפנטהאוז שלו בגבעתיים. כדי לגבור על בדידותו החל לבלות במועדונים שונים ועם חברים. רק לפני חודשיים גילה לילדיו על חברתו, ורדה. אלי המשיך לספר את מה שידע, מה שלא היה הרבה, כיוון שחמו לא שיתף אותם בדבר. "זה לא עניינו של איש מכם" אמר נפתלי לילדיו הסקרנים, ולהם לא נותרה ברירה אלא להרפות.

אשתו של אלי הגיעה יום אחד לבית אביה וראתה במקרה מסמך בנקאי שלו. "הוא פדה את אחת התכניות החסכון שלו על סכום של שבעים וחמש אלף שקל" סיפרה לשאר בני משפחתה. לאחר שבועיים הבחינה שחברתו, ורדה, עונדת שעון קרטייה חדש. בחלוף שבוע נוסף ראתה על צווארה שרשרת פנינים יוקרתית. "זה אמיתי ?" שאלה את ורדה "כמו אור היום, מקסים, לא ?!" ענתה לה זאת, וליטפה את ראשו של נפתלי, כרמז למי שביצע את הרכישה. "לפני עשרה ימים שניהם חזרו מטיול באירופה" הוסיף אלי דברים "מיותר לציין על חשבון מי, לא ?!". "בטח על חשבונה הפעם" השבתי בפני תם, ואפילו לאלי לקח שניה להבין שאני מתבדח.

ידעתי את תפקידי במקרה זה. אלי רצה להכיר את עברה, כי מנפתלי הם לא ידעו דבר וחצי דבר. במקרים כאלה החשש הוא האיום על הירושה. אם לא הייתי מכיר את אלי קודם, בוודאי הייתי סבור כך. התחלתי בבדיקותיי. ורדה התגלתה כאלמנה. בתחילה לא מצאתי את פרטי ילדיה, אך זאת בגלל ששמותיהם היום שונים, כיוון שהסתבר שהם נולדו מנישואים ראשונים. שלפתי כל קצה מידע שניתן להשתמש בו להמשך: כתובות מגורים, מקומות עבודה, עסקים, שותפים וכדומה. עתה הייתי מוכן לחקירות השטח המקיפות.

חקירות שכנים הן האהובות עליי. כך לומדים להכיר טיפוסים שונים ולהתמודד עם סיטואציות חדשות. במדינתנו המכנה המשותף הוא שכולם אוהבים לדבר והרבה. שכנים זכרו אותה, מה שהסתבר, לא עמד לזכותה. ורדה הייתה טיפוס לוחמני, והתחככה תמיד עם שכניה. עם אחד רבה על שהוא מחנה את הטוסטוס שלנו בחצר הבית, ובכתובת אחרת הסתכסכה עם שכנה על הרעשים שבוקעים מדירתה. שכנה אחרת סיפרה שפעם תפסה אותה מחובקת עם גבר אחר, בעודה היתה נשואה לבעלה השני. "ידענו מדי פעם שיש לה מישהו" העידה אותה אחת "נאמנות לא היה צדה החזק". במכולת השכונתית הסמוכה לאחת הכתובות, אמר לי המוכר "תעודת יושר לא הייתי נותן לה", וסירב להסביר את אמירתו. במקום זאת, נתן לי מספר טלפון של מכרה שלו "היא הכירה את המשפחה הזאת טוב". פעלתי במצוותו, והיא שמחה לשתף פעולה. "את הסיפור על אחותה אתה מכיר, בודאי ?" שאלה. השבתי בשלילה. "בעלה הראשון זרק אותה" החלה בדבריה "גם בגלל הבגידות וגם בגלל הבזבוזים שלה". דירתה של אמה שימשה לה מקום מבטחים לה ולמחזריה. יום אחד אמא שלה חזרה מוקדם מהצפוי, ותפסה את ורדה בשעת מעשה עם בעלה של בתה האחרת. האם שמרה זאת בבטנה חודש ימים, וכשגילתה לה לבסוף, האחות לא החזיקה מעמד, וכעבור שנה שמה קץ לחייה. כל זה לא הפריעה לורדה להתחתן אח"כ עם גיסה. שנתיים לאחר נישואיהם, חל דרדור בעסקיו והסתבך כלכלית. משם החל להמר במשחקי קוביה והתדרדר לשתיה חריפה. מספר שנים לאחר מכן נפטר ממחלה בכבד. השכנה זכרה שם של אחד הגברים שיצאה איתן.

הפתעתי את אותו אחד בביתו, במסווה כאילו אבי הוא זה שיוצא עם ורדה כיום. "אתה חייב להפריד ביניהם" אמר חיים. שניהם יצאו שנה, תקופה מספקת בשביל לרוקן למישהו חשבון בנק. חיים הכניס אותה שותפה לחשבונו וחרץ את גורלו. כשהחליט לנתק אותה מברז זה, היא קמה ועזבה אותו. לאחר חודש הגיע כתב תביעה בגין מזונות, כידועתו בציבור. הוא הפסיד מולה במשפט. חיים נתן לי שמות של שני גברים נוספים שהכירו אותה. גם הם שמרו "בטן מלאה" אודותיה. במועדון הברידג' של נפתלי, מצאתי כווני חקירה נוספים, אשר בתמציתה הובילה לאותה מסקנה: ורדה יצאה עם רבים וניצלה את תמימותם. בי נשאר חקוק משפט של אחד מהם עד היום: "בכל מקום שהיא דורכת, נשארת אדמה חרוכה".

שיתפתי את אלי ומשפחתו. הם רצו לעדכן את נפתלי, אך פחדו, שלמרות זאת, הוא לא ישתף פעולה. "האהבה עיוורת" אמרו "הוא גם בטח יכעס שבלשנו אחריה". הצעתי להם מוצא. אלי ניגש לורדה והגיש לה את דו"ח החקירה "אני מוכן לשלם 50 אלף ש"ח ובלבד שתעזבי אותו מבלי שיפגע". ורדה ידעה שנחשפה ועל כן גם הסכימה לבסוף. אלי לא טרח לשלם לה, וניגש כעת לנפתלי. זה כמובן הגיב כמו שילדיו צפו מראש, אך נשבר כשראה את צילום הוידאו הסמוי, בו הבחין בחברתו "שמכרה" אותו בעבור חופן מצלצלים.

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

אני כאן לרשותכם

השאירו הודעה ואענה בהקדם!

מאמרים נוספים

לרשותכם לאורך כל הדרך

אז מה כבר יכול להדהים חוקר פרטי שכבר ראה הכל ?

עוד רגע תדעו.

עד אז, תנו לי לקחת אתכם למסע מטורף בין שקרים לאמת, בין מרכזי "נשים עובדות" לארכיונים מאובקים משנות החמישים, בין חדרי לידה לבתי קברות, בארץ ובחו"ל. נפגוש קבצנים, נפגוש מיליונרים, ולעיתים נפגוש את שניהם באותו אדם. יחד נפצח את התעלומות ונגלה כמה מהטריקים הסודיים שרק חוקרים פרטיים יודעים.

כאן תגלו כמה מסיפורי החקירות האמיתיים, המרגשים, המצחיקים והכואבים ביותר שתשמעו אי פעם. סיפורים מהחיים ושל אנשים אמיתיים, שאיבדו מישהו יקר והיו חייבים חוקר פרטי כדי למצוא אותו ולעשות לעצמם קלוז'ר בשביל הפצע הפתוח בנפשם.

ויש כאן גם סוד נוסף, ענק, שאפילו אני לא ידעתי עליו. והתפקיד שלקחתי על עצמי בחיים הוא לדעת.

סאם זיברט, חוקר פרטי ובעל משרד חקירות ידוע, כותב טור קבוע בעיתונות מזה 20 שנה. בספר ביכורים זה הוא חושף את פרטי התעלומה המסתורית שליוותה אותו כל חייו.