חוקר פרטי, בגידות, מעקבים

סיפור שבועי

   כיצד המוח מגביר את החשד?

המוח שלנו הורגל לאסוף נתונים ולשמור אותם. על בסיס זה, המוח חושב בצורה תבניתית. זהו התהליך שבו המחשבה שלנו אינה ממש מסתמכת רק על מה שאנו רואים, אלא מהולה במסקנות. כאלו אנחנו. כשפריט מידע כלשהוא חסר לנו בתבנית, אנו נוטים להשלים אותו על בסיס מחשבתי בלבד, בין אם זה הדבר הנכון או לא.

אדם עובר ליד בנין שעולה ממנו עשן קל. תשאלו אותו מה הוא רואה, וסביר שהוא יענה: שריפה. הוא לא רואה שם שריפה, אלא רק חלקיקי מידע שמזכירים לו מצב של שריפה.

תקחו פקק של עט, ותניחו אותו בכף ידכם, כך שרוב הפקק בולט כלפי מעלה. תפנו למישהו ותשאלו אותו: מה יש לנו ביד ? רוב האנשים יענו שזה עט, בזמן שהם רואים רק את הפקק שלו.

המוח האנושי לא מסוגל לקבל חוסר. אם ישנו מידע שלא זמין לנו מסיבה כלשהיא, אנו נשלים את התמונה השלמה לבדנו. אנו יכולים לעשות עבודה טובה ולהשלים את הדבר הנכון, אולם באותה מידה אנו יכולים לטעות.

זה קורה גם עם בן הזוג שלנו: גבר אחד הלך לפגישת עסקים מאוחרת אשר התארכה לשעה לא סבירה. כאשתו ניסתה להשיג אותו, היא גילתה שהנייד שלו כבוי. כשהגיע הביתה הסביר שהסוללה נגמרה לו, והסיבה שהוא בעצמו לא התקשר אליה היתה כי האמין שכבר הלכה לישון.

מהמידע הזמין לה כרגע היא לא יכולה לדעת מה קרה באמת, אולם ניתן לשער שהלילה היא לא תישן אותו דבר. המוח שלה יעזור לה להשלים את התמונה, ולא למקום חיובי.

בניית אתרים וניהול תוכן

    אליאב מערכות - קידום אתרים                       חוקר פרטי   מעקבים   בגידות   מפת האתר
     קידום אתרים
      עיצוב אתרים - betagroup